אודות רפקור

חברת רפקור נוסדה בשנת 1970 ע"י החקלאים בראש-פנה, על מנת לטפל באיחסון, אריזה ושיווק של יבוליהם. עד היום מרבית חקלאי ראש-פנה (למעט אחד!)משוקים את כל תוצרתם דרך המפעל, ללא מערכת שכופה עליהם לעשות זאת.
לחברה מקבלת לטיפול גם פרי מחוץ לראש-פנה,כאשר כל הפרי בטיפולה מקבל אותו יחס בכל שלבי הטיפול והשיווק.
החברה פיתחה לאורך השנים מומחיות בטיפול במגוון פירות. רפקור הוא בית הקרור הראשון בארץ שאיחסן אגסים בקרור מבוקר למשך שנה שלימה, ועד היום הוא מוביל בכל שלבי הטיפול באגס, כאשר החברה משוקת כ-40% מכלל יבול האגסים בארץ.
רפקור היה גם בית הקרור הראשון בארץ לקרר שזיפים בקרור מבוקר, מה שמאפשר לחקלאים להימנע משיווק שזיפים בשיא העונה, ובשנים שהיה כדאי – רפקור היה הגוף המוביל ביצוא שזיפים לחו"ל.
בכל שלבי הטיפול בפרי, משלב הקבלה מהשדה ועד לשיווק, יש הקפדה מיוחדת על שמירה על תנאים אופטימלים לפרי, במטרה להביא לצרכן את הפרי באיכות הטובה ביותר.המפעל מקיים יחידת בקרת איכות גם בכניסת הפרי מהשדה,וגם לפני נציאתו לשוק.
כדי לעמוד בשורה הראשונה של טיב הפירות המפעל עובד תחת תקן איזו 2000, והתקן האירופי המחמיר "יורוגפ”,הנותן אפשרות ליצוא לאירופה.שני התקנים מחייבים את המפעל, וכל אחד ואחד מהחקלאים המשוקים דרכו.
הליווי שנותן המפעל לחקלאי מתחיל עוד במטע בשלבים ראשונים של הגידול, כאשר יחידת שירות השדה עוקבת אחרי כל חלקה של כל חקלאי למעקב אחרי הגידול.הקטיף נעשה תוך תיאום מלא ויומיומי בין המפעל לחקלאי בשדה,לקטיף הפרי במצב האופטימלי, וגם לקטיף לפי הדרישות המשתנות של השוק בכל יום.
תוצרת הנושאת את שם המתג רפקור נהנית מהעדפה בשוק התחרותי של הפירות, מה שמעלה את התמורה לחקלאים, הן בעלי המפעל והן החיצוניים.